Teknoloji, malzeme ve mimari açıdan dünyadaki tüm mükemmellikleri temsil eden bir Shingle katalogu tutuyorsunuz. Sizin, ailenizin ve evinizin konfor ve güvenliğini sağlayan güzel çatılar yapmak için dünyanın dört bir yanından bir araya gelmiş profesyoneller tarafından oluşturuldu.
Kullanım Klavuzu


ROOFSHIELD Shingle 12 ile 90 derece arasında ki eğimli çatılarda kulla- nılmak üzere tasarlanmıştır. İlk olarak çatılar ahşap veya OSB kaplama ile kaplanmaktadır.   

    
Çatılarda bulunan  borular, bacalar, korkulukların çatı ile birleşim noktalarında mutlaka çivileme ve sabitleme işlemi daha dikkatli yapılmalıdır ve BİTÜM ESASLI MASTİK kullanılmalıdır. Ayrıca yangın  riski taşıyan noktalarda yangına dayanıklı izolasyon malzemeleri kullanılarak yangın güvenliği sağlanmalıdır.
Shingle Altı Örtüsü çatılara enine serilmelidir ve eğim yönünde alttan yukarı doğruuygulanmalıdır. Her katman birbirinin üzerine 10 cm bindirilerek montajı yapılmalıdır. Eğimin az olduğu durumlarda , vadi derelerde ve oluklara yakın alanlarda daha güçlü bir Shingle Altı Örtüsü kullanılmalıdır. Örtü mutlaka olukların iç kısımlarına kadar uzatılmalıdır.
Vadi derelerde ROOFSHIELD Shingle üst üste bindirilerek daha sık aralıklarla çivilenmelidir ve mutlaka vadi dere boyunca Bitum esaslı macun kullanılmalıdır.

Ürün TipleriAna Sayfa      Hakkımızda      Ürünlerimiz      Uygulamalar      İletişim