Cam Yünü


Kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve yoğunlukta değişik kaplama malzelerİ ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde üretilebilmektedir.

Isı yalıtımı, ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlamaktadır. Sıcağa ve rutubete maruz kalması halinde dahi, boyutlarında bir değişme olmaz. Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve paslanma yapmaz, böcekler ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilmez.

Ergitilmiş camdan elde edilen ısı ve ses izolasyonunda kullanılan, bükülebilir, ateşe dayanıklı cam lifleridir.

Cam pamuğu da denilir. Çok ince lifler hâlinde çekilen ve camın gerici güçlere karşı olan dayanıklılığını korumanın yanı sıra, bükülebilir nitelik de kazanabilen bir tür cam; fiberglas. En çok kuvarsla karıştırılarak kullanılır. Eritilince kolayca çekilebilir özellik kazanır ve kimyasal etkilere karşı dayanıklıdır.

Cam yünü elde etmekte çokça kullanılan bir başka yöntem de, erimiş cam plâtin bir levha üzerindeki küçük deliklerden geçirilerek ince lifler hâlinde çekilmiş olur. Bu lifler daha sonra birleştirilir.

Cam yünü en çok yalıtım, otomobil gövdelerinin ya da küçük deniz taşıtlarının yapımında kullanılır.

URSA, size yüksek kalitede ürün çeşitliliğiyle yalıtım ihtiyaçlarınızı karşılama imkanını sunuyor. URSA’nın ana üretim grubu olan camyünü ürünler, ısı, ses yalıtımı ve akustik düzenlemeler için ideal çözümler sunar.

URSA GLASSWOOL® ısı geçişini etkin bir şekilde engelleyerek istenen sabit sıcaklığın korunmasını sağlar ve dışarıdan gelen seslerin ciddi şekilde en aza indirgenmesini sağlar.

URSA GLASSWOOL® yalıtım malzemeleri ve sistemleri bir yandan enerji tasarrufu sağlarken, diğer yandan da yangın riskini de sınırlandırır, ve böylece günümüzün en önemli sorunlarından biri olan sera gazlarının salınımını da azaltır.

URSA GLASSWOOL® yapılarda; her türlü eğimdeki metal ve ahşap çatılar, kullanılmayan/kullanılan çatı araları, çelik konstrüksiyonlu endüstriyel binalar, sandviç çatılar, havalandırma ve klima kanalları, her türlü ara bölme duvarları ve dış cephe yalıtımlarında yaygın olarak kullanılmaktadır ve levha ve ruloları, esneklikleri sayesinde çok hızlı ve kolay bir şekilde uygulanabilirler.


Ana Sayfa      Hakkımızda      Ürünlerimiz      Uygulamalar      İletişim